„Bojujeme o dušu, na ihrisku aj v živote!“

„Bojujeme o dušu na ihrisku aj v živote!“ To je motto XXV. Medzinárodných saleziánskych športových hier PGSI 2014 (z talianskeho názvu Polisportive Giovanili Salesiane Internazionale), ktoré sa budú konať 30. 4. – 5. 5 .2014 v Bratislave (Športový areál Pasienky Bratislava) za účasti približne 1 100 mladých z dvanástich krajín. Hry organizujú saleziáni dona Bosca, ktorí si aj takto pripomínajú 90. výročie príchodu prvých saleziánov na Slovensko (september 1924).
Účastníkmi sú chlapci aj dievčatá vo veku do 18 rokov. Popri športovom zápolení vo futbale, futsale, volejbale, basketbale a stolnom tenise bude pripravený aj bohatý sprievodný a duchovný program, napr. sväté omše, modlitby, adorácie, prehliadka mesta, výlet loďou po Dunaji, hudobný koncert či záverečná párty. K všetkému prispeje aj ochota a pomoc viac ako 160 dobrovoľníkov z celého Slovenska.
Logo hier PGSI 2014 tvorí trojica postavičiek. Najväčšia postavička v strede vystihuje úlohu saleziána medzi mladými. Snaží sa medzi nich dostať, sprevádzať ich a aj cez šport ich priblížiť k cieľu – k spáse duše. Dve ďalšie postavičky v logu skáču a predstavujú mladých. Sám don Bosco im to odporučil, keď povedal: „Behajte, skáčte, kričte, len nehrešte!“
Hry odštartuje slávnostný otvárací ceremoniál 1. mája o 20.00 hod. v HANT Aréne na Pasienkoch. V programe, ktorý bude moderovať Adela Banášová, vystúpi Symfonický orchester a spevácky zbor Konzervatória v Bratislave, taliansky zbor Summertime so speváčkou Chiarou (finalistka X-factor Italy), Mária Čírová s kapelou, tanečné divadlo aTak a folklórny súbor Kremienok. Súčasťou programu bude aj interaktívne predstavenie krajín. Priame prenosy z hier – vrátane otváracieho ceremoniálu – bude vysielať TV NOE.
Vstup na hry PGSI je voľný, viac informácií o podujatí a programe nájdete na www.pgsi2014.sk alebo na facebooku.
(Zdroj: www.saleziani.sk)

-sc-