Brazílske rehoľníčky počas Olympiády bojujú proti obchodovaniu s ľuďmi

Počas Olympijských hier v Riu de Janeiro spustila brazílska sieť rehoľníčok kampaň s názvom „Hraj o život“, ktorá upozorňuje na sexuálne zneužívanie detí a mladistvých.

Kampaň organizuje Medzinárodná únia generálnych predstavených a Talitha Kum, teda medzinárodná sieť zasväteného života zameraná na boj proti obchodovaniu s ľuďmi. Ako povedala koordinátorka tohtoročného projektu sestra Alves de Oliveira, ich cieľom je vytvoriť v Riu priestor, „ktorý podporí občiansku spolupatričnosť a úctu k životu, bude pranierovať obchodovanie s ľuďmi a každú formu vykorisťovania a porušovania ľudských práv, a dá obyvateľstvu nástroje, aby mohlo reagovať a nahlásiť každú formu ponižovania človeka na tovar a banalizácie ľudského života“, cituje sestru Alves de Oliveira vatikánsky denník L’Osservatore Romano.

Na kampani sa podieľa 26 skupín tejto siete prítomných v Brazílii priamo na uliciach Ria de Janeiro a Manausu, ako aj vzdelávacími aktivitami pre mladých a tiež prostredníctvom komunikačných prostriedkov. Iniciatíva povzbudzuje osoby, aby sa nebáli oznamovať úradom prípady zneužívania a obchodu s ľuďmi.

Brazílski rehoľníci zorganizovali podobnú kampaň s názvom „Volanie o život“ pred dvoma rokmi, keď sa v krajine konali Majstrovstvá sveta vo futbale, pričom vtedy stúpol počet nahlásení trestnej činnosti o 42 percent.

Zdroj: TKKBS; RV