Čičmany privítali formačnú školu zameranú na charizmatickú obnovu

Od pondelka 16. júla do piatku 20. júla v Čičmanoch prebieha formačná škola zameraná na históriu a vývoj katolíckej charizmatickej obnovy, krst v Duchu Svätom, modlitbu príhovoru a učeníctvo.

Prednášky vedie Michelle Moran, bývalá prezidentka ICCRS (Medzinárodná služba katolíckej charizmatickej obnovy), jej manžel Peter Moran a laický misionár Noel Chircop z Malty, ktorý sa dlhodobo angažuje v službe katolíckej charizmatickej obnovy. Michelle Moran, zakladateľka evanjelizačnej komunity Sion, je poverená pápežom Františkom, aby dohliadla na reštrukturalizáciu služby katolíckej charizmatickej obnovy.

Prednášajúci a účastníci školy sa v utorok poobede presunú na konferenciu Nové svitanie na Skalke pri Trenčíne, kde budú spoločne viesť workshop a večernú modlitbu.

Formačnú školu organizuje tím Návrat domov, ktorý pred desiatimi rokmi spolu s ďalšími kňazmi a laikmi založil páter Jozef Mihok CSsR. Medzi laikmi z rôznych spoločenstiev a kňazmi budú účastníkmi aj niekoľkí kňazi a študenti – redemptoristi.

TK KBS informoval Ján Kniez