Damian María Montes CSsR v novom muzikále „33“ o živote Ježiša

Pred pár dňami mal v Španielsku premiéru muzikál „33“ (33 El Musical), v ktorom hrá jednu z hlavných úloh redemptoristický kňaz Damian María Montes CSsR z provincie Madrid.

Muzikál je založený na historickej udalosti. Rekonštruuje príbeh Ježiša, tesára z Nazaretu, ktorý sa rozhodol ísť do Jeruzalema, hnaný ilúziou prinesenia dobrej zvesti. V spoločnosti skupiny prívržencov a v snahe vyhnúť sa rafinovanému a nebezpečne zvádzajúcemu démonovi prichádza do upadajúceho mesta, ktoré ho víta ako skutočného revolucionára. Jeho posolstvo a správanie vyvolávajú obdiv aj odmietnutie. To vedie k hroznému následku, ktorý celú jeho utópiu zakončí tragicky. Ale čo ak príbeh nekončí tu? „33“ je muzikál, ktorý zmení pohľad na svet skrze posolstvo lásky.

„Je to dielo, ktoré odpovedá na potrebu predstaviť Ježiša jednoduchým spôsobom každému. Predovšetkým na perifériách, ako nám to vraví pápež František a ktoré má za cieľ, aby sa každý zamiloval do Ježiša a aby uvažoval o našej viere,“ povedal kardinál Osoro.

Zdroj: www.cssr.news
Preklad a úprava: © Mediálny tím provincie Bratislava – Praha