V deň 10. výročia smrti sestry Veroniky Theresie Ráckovej SSpS 20. mája 2026 biskup diecézy Yei v Južnom Sudáne Mons. Alex Lodiong Sakor Eyobo oficiálne oznámil, že v spolupráci s apoštolským nunciom v Južnom Sudáne, s apoštolským nunciom na Slovensku a s diecézou, z ktorej sestra Veronika pochádza, sa obráti na Svätú stolicu, aby sa začal proces blahorečenia. Bude to na základe úcty veriacich, presvedčených o jej svätosti.
Biskup zároveň oznámil, že od budúceho roka sa bude spomienková modlitba konať vo výročný deň smrti sestry Veroniky na mieste, kde bola smrteľne postrelená. Rozhodol, že na tom mieste bude v budúcnosti stáť pútnická svätyňa a prvým krokom bude postavenie malej pamätnej kaplnky na spôsob jaskynky.
P. Jozef Bartkovjak SJ / Vatican News

