Do zoznamu svätých pribudnú ďalšie rehoľníčky

Cirkev onedlho dostane dve nové svätice i ďalšiu blahoslavenú. Dekréty potvrdzujúce zázraky na ich príhovor spolu s dekrétmi o hrdinských cnostiach ďalších piatich osôb schválil pápež František pri stretnutí s prefektom Kongregácie pre kauzy svätých kardinálom Angelom Becciu v pondelok 13. mája.

K svätorečeniu priamo smeruje zakladateľka kongregácie Dcér svätého Kamila bl. Giuseppina Vanniniová. Žila v Taliansku na prelome 19. a 20. storočia, umrela v Ríme v roku 1911.

Druhou novou svätou bude Brazílčanka. Blahoslavená Dulce Lopes Pontesová, rehoľná sestra z kongregácie Misijných sestier od Nepoškvrneného počatia Matky Božej, zomrela v São Salvador da Bahia  v roku 1992.

Blahorečenie čaká taliansku rehoľnú sestru, Božiu služobnicu Luciu od Nepoškvrnenej Panny Márie, rodným menom Maria Ripamonti. Bola členkou inštitútu Služobníc Božej lásky (Ancelle della Caritá) a zomrela v roku 1954 v Brescii.

Svätý Otec schválil aj dekréty o hrdinských cnostiach. Medzi piatimi Božími služobníkmi a služobnicami, ktorým odteraz patrí titul „ctihodný“ sú taliansky biskup, dvaja rehoľní kňazi z Talianska a Španielska, kapucínsky rehoľný brat z Brazílie a rehoľná sestra talianskeho pôvodu, ktorá pôsobila v Argentíne.

Zdroj: RV, zk