Festival Lumen začne už o pár dní

Trnava privíta opäť mladých z celého Slovenska i zo zahraničia na najväčšom festivale kresťanskej hudby v strednej Európe. „Oslavujeme 25. výročie festivalu Lumen! Každým jedným ročníkom festivalu sme sa snažili, aby si zažil kúsok neba na zemi, čo sa napokon stalo mottom tohto roka: ‚Touch the sky!‘ Dotkni sa neba aj tento rok na festivale Lumen! Nemôže byť nič krajšie, ako sa dotknúť Boha a potom s ním kráčať životom. Pozývame ťa zažiť neuveriteľný čas aj tento rok,“ napísal v pozvánke riaditeľ festivalu Ján Holubčík SDB.

Jubilejný 25. ročník festivalu Lumen pokračuje v koncepte „city music festival“, ktorý ponúka bohatý program v Trnave na Trojičnom námestí (zdarma) a taktiež sprievodný program v rámci XL zóny, ktorá je spoplatnená. Na festivale sa predstavia Martin Harich, Emma Drobná, skupina Komajota a mnohí iní. Vyvrcholením festivalu bude kapela Switchfoot, ktorá patrí medzi gospelovú elitu, na svojom konte majú ocenenie Grammy. Festival okrem hudobného programu ponúka aj iné formáty – talkshow, divadlá, workshopy, mestskú hru či program pre deti.

Festival otvorí svätá omša vo františkánskom kostole o 16. hodine, ktorú bude celebrovať otec Michel Remery, zodpovedný za pastoráciu mládeže Európy. Po nej bude v Kostole sv. Anny možnosť tichej adorácie až do neskorých večerných hodín a k dispozícii bude aj rehoľná kaviareň, služba ucha, DOMKA stan aj detský kútik.

Podrobný program si môžete pozrieť ::TU:: a tiež prehľad workshopov ::TU::

-msk-