Františkána zatkli vo Washingtone za prolife aktivity

Polícia vo Washingtone zatkla štvoricu ochrancov života – informuje poľské Radio Maryja. Previnenie týchto prolife aktivistov bolo, že vošli do potratovej kliniky a chceli ženy odradiť od zamýšľaného ukončenia tehotenstva.

K incidentu došlo ráno v sobotu 26. mája 2018, keď do potratovej kliniky Capital Women’s Services vo Washingtone, DC, vošlo štvoro pokojných ochrancov života – páter Fidelis Moscinski a tri ženy Lauren Handy, Adele Gilhooly a Baby Jane Doe. Chceli sa rozprávať s matkami, ktoré tam prišli, aby ukončili životy svojim nenarodeným deťom.

Aktivisti sa pokúsili dať ženám kvety. Na červených ružiach boli pripevnené kartičky s kontaktom na stredisko, ktoré pomáha matkám v ťažkej situácii. Vonku sa modlilo 15 ľudí a držali transparenty. Tento skutok sa nepáčil personálu potratovej kliniky. Zavolali políciu, ktorá požiadala aktivistov, aby opustili budovu. Keď odmietli, boli zatknutí.

„Títo naši kolegovia tam potichu a pokojne rozprávali s matkami a tými, ktorí ich tam priviedli a ponúkli im ruže, ako symbol života,“ vysvetľuje kňaz Stephen Imbarrato, ktorý je v organizácii Priests for Life /Kňazi za život/ a bol vo februári 2018 zatknutý za taký istý skutok a súdom uznaný za nevinného.

Zadržané ženy neskôr prepustili na slobodu; nebolo proti nim vznesené obvinenie. No františkán P. Moscinski však bude musieť ísť pred súd.

Títo prolife aktivisti svedčia, že jedna žena si zrejme rozmyslela a nešla v ten deň na zamýšlaný potrat.

Zdroj: modlitba.sk (TVP info a LifeNews)
-fc-