KBS bude v pôste posielať myšlienky Havlíka, ktorý bude blahorečený

Konferencia biskupov Slovenska (KBS) pozýva do projektu Pôst s KBS. Projekt bude trvať od Popolcovej stredy 14. februára do 1. apríla 2024. Prináša myšlienky budúceho slovenského blahoslaveného Jána Havlíka. Myšlienky dostanú všetci prihlásení na e-mail. Tí, ktorí sa zapojili do posledného z projektov (v advente 2023), sú v novom už automaticky prihlásení. 

Ján Havlík bol bohoslovcom Misijnej spoločnosti sv. Vincenta de Paul. Zomrel v roku 1965 ako 37-ročný na následky mučenia v komunistických väzniciach. Pápež František 14. decembra 2023 schválil dekrét o mučeníctve Jána Havlíka, čím rozhodol o tom, že bude blahorečený. Cirkev na Slovensku zažije slávnosť blahorečenia v roku 2024.

Cieľom projektu je pomôcť všetkým, ktorí prejavia záujem, duchovne  sa pripraviť na Veľkú noc. Tí, čo nemajú prístup na internet, môžu projekt podporiť svojou modlitbou, pôstom alebo inými skutkami milosrdnej lásky. Pozvaní sú tiež k skutkom telesného milosrdenstva.

Projekt zastrešuje Tlačová kancelária KBS. Zaregistrovať sa dá TU. Vďaka registrácii získate bezplatne každý deň do svojho e-mailu myšlienku. Myšlienky graficky spracoval Ľubomír Valient z Farnosti Saletínov v Považskej Bystrici. Nadväzuje na podobné projekty z minulosti. V podobnom duchu sa koná už po 23-krát.

Zdroj: TK KBS