Národného pochodu za život v Bratislave sa zúčastnilo 50 tis. ľudí

Päťdesiattisíc ľudí sa dnes postavilo za právo na život každého človeka od počatia. Urobili tak na historicky treťom Národnom pochode za život, ktorý sa dnes konal na Námestí Slobody v Bratislave. Nechýbali na ňom zahraničí hostia, napríklad pro-life aktivistka Obianuju Ekeocha z Nigérie či Sue Thaier zo Spojených štátov amerických, ktorá pracovala pre Planned Parenthood, ktorá je poskytovateľom potratov v USA a dnes sa zasadzuje za ochranu života.

„V mene organizátorov sa chcem poďakovať všetkým dobrovoľníkom a tým, ktorí akýmkoľvek spôsobom prispeli k organizácii pochodu. Vážim si, že na námestie si našlo cestu 50 000 ľudí zo všetkých kútov,“ povedal hlavný koordinátor akcie Marek Michalčík. „Boli to ľudia, ktorí prišli, aby povedali, že nám záleží na ochrane života úplne každého človeka, aj toho najmenšieho z nás, nenarodených detí. Som veľmi rád, že sme sa tu takto stretli už tretíkrát na Slovensku. A vyslali sme silný signál, že nám záleží na každom človeku,“ uzavrel hovorca Patrik Daniška.


Národný pochod za život v Bratislave podporil pápež František. Jeho pozdrav predniesol bratislavský arcibiskup Stanislav Zvolenský, predseda Konferencie biskupov Slovenska, ktorá pochod iniciovala. „Tí, ktorí prišli, sú ochotní vyjadriť pred spoločnosťou, že život berú ako nenahraditeľný dar,“ povedal arcibiskup Zvolenský.

Z Vatikánu prišiel  pochod podporiť v súčasnosti najvyšší predstavený Slovák  v Rímskej kúrii, sekretár Kongregácie pre východné cirkvi arcibiskup Cyril Vasiľ.

Na námestí odznel Manifest Národného pochodu za život 2019. V ňom sa účastníci vyjadrili za bezpodmienečnú ochranu ľudského života počas celej jeho dĺžky – od počatia po prirodzenú smrť. Tiež má byť rešpektovaná ľudská dôstojnosť každého človeka. „Právo na život a rešpektovanie dôstojnosti má každý človek bez ohľadu na jeho pôvod, rasu, farbu pleti, náboženstvo, zdravotný stav alebo vek,“ uvádza sa v manifeste, ktorý je k dispozícii na webe pochodu.

Národný pochod za život
22. septembra 2019