Odporúčame knižnú novinku Sexuálne oslobodená mládež (nie tak celkom)

Čo sme to spravili so sexuálnym oslobodením? Banalizovanie „kultúry porna“, honba za výkonom, posadnutosť sexuálnou orientáciou… Ak sa mladí cítia byť sexuálne oslobodení, sú väzňami viacerých nátlakov. Čo je to za slobodu, ktorá človeka núti ustavične si vyberať identitu, lásku a konanie ako hocijaký iný spotrebný tovar?

Aj tieto otázky a témy prináša unikátna knižná novinka z dielne Vydavateľstva DON BOSCO s názvom: Sexuálne oslobodená mládež (nie tak celkom) od uznávanej odborníčky Thérèse Hargotovej. Táto kniha sa opiera o autentické svedectvá a odvažuje sa čeliť skutočným otázkam, ktoré kladú tínedžeri a mladí dospelí. Pozýva čitateľa nanovo sa zamyslieť nad výchovou k citovému, partnerskému a sexuálnemu životu, aby človek našiel seba samého skôr, než vstúpi do vzťahu s inými.

V roku 2017 odporúčal známy vatikánsky denník L’Osservatore Romano na titulnej stránke svojich novín knihu Sexuálne oslobodená mládež (nie tak celkom) ako vhodné čítanie pred blížiacou sa synodou o mladých.

Thérèse Hargotová sa narodila v roku 1984 v Belgicku. Je vydatá, matka troch detí. Hargotová je celosvetovo známa sexuologička, terapeutka, filozofka, blogerka, učiteľka a spisovateľka. Prednáša a diskutuje v mnohých kútoch sveta. Už viac ako desať rokov pôsobí v školskom prostredí.

Kniha Sexuálne oslobodená mládež (nie tak celkom) je brožovaná a má 192 strán. Viac o knižnej novinke nájdete tu: http://www.donbosco.sk/tovar/sexualne-oslobodena-mladez-nie-tak-celkom

Peter Novák, Vydavateľstvo DON BOSCO