Pápež Malým sestrám Ježišovým: Cesta skrytosti a evanjeliová neha

V dnešnej „kultúre líčenia a maskovania sa“ je vaša cesta skrytosti mocným proroctvom – povedal pápež František účastníčkam generálnej kapituly Malých sestier Ježišových, ktoré prijal na audiencii v pondelok 2. októbra.

Malé sestry si pred niekoľkými dňami zvolili nové vedenie. Po prvýkrát je generálnou predstavenou sestra z Rwandy – sr. Eugeniya-Kubwimanaová. Na audiencii bola prítomná  aj Slovenka pôsobiaca momentálne vo fraternite v Prahe, sr. Ľubica Sýkorová.

Malé sestry Ježišove, ktorých zakladateľkou je sr. Magdaleine Hutinová, vznikli ako fraternita v roku 1939, zhruba 20 rokov po smrti sv. Charlesa de Foulcoulda, pripomenul v príhovore Svätý Otec. Vyzdvihol tri aspekty života Malých sestier: hľadanie Boha, dosvedčovanie Evanjelia a lásku k životu v skrytosti. Petrov nástupca tieto prvky rozvinul na príklade evanjeliového úryvku o stretnutí Ježiša a Samaritánky pri studni, ktorý je hlavnou niťou aktuálnej generálnej kapituly Malých sestier Ježišových:

„Učiteľ vás očakáva pri studni svojho Slova, živej vody, ktorá uháša smäd našich túžob. Je dobré pestovať v sebe načúvanie spočívajúc pri jeho nohách v adorácii, ako to robil brat Karol.“

„Tak ako Samaritánke, aj vám Ježiš ponúka svoju lásku a je na vás, aby ste túto výzvu prijali a odložili ťažkopádnu amforu sebareferenčnosti a zvykovosti, predvídateľných riešení a dokonca aj istého pesimizmu, ktorý sa nepriateľ Boha a človeka vždy snaží vnuknúť najmä tým, ktorí svoj život urobili darom.“

Článok si môžete dočítať TU.

Zdroj: Zuzana Klimanová / Vatican News
Ilustračné foto: http://www.male-sestry-jezisovy.cz/