Pápež vyslovil vďaku sestre Norme Pimentelovej za pomoc migrantom v Texase

Pápež František ocenil službu americkej katolíckej charitatívnej inštitúcie Catholic Charities, ktorá na hranici amerického Texasu s Mexikom v oblasti Rio Grande Valley pomáha latinskoamerickým migrantom. Svoje videoposolstvo Svätý Otec poslal riaditeľke inštitúcie, rehoľnej sestre Norme Pimentelovej ako odpoveď na jej list.

„Ďakujem za všetko, čo Vy a Váš tím robíte pre migrantov, ktorí prichádzajú prosiť o pomoc, aby mohli žiť s väčšou dôstojnosťou“. „Ďakujem za vašu pohostinnosť, za to, že prijímate migrantov, ktorí prichádzajú hľadať lepší život, … iní zase unikajú zo skutočného sociálneho pekla“, hovorí pápež vo videu.

Svätý Otec nezabudol pripomenúť štyri zásady starostlivosti o migrantov: majú byť „prijatí, chránení, sprevádzaní a integrovaní“.

Do centra Catholic Charities, ktorá je partnerskou organizáciou Medzinárodnej charity, každý deň prichádza mnoho migrantov. V priebehu rokov ich centrum prijalo najmenej 20-tisíc. Okrem základnej materiálnej i duchovnej pomoci centrum poskytuje aj pomoc s hľadaním rodinných príslušníkov, ktorí sa stratili po príchode na americké hranice, dobrovoľníci tak zjednocujú rozdelené migrujúce rodiny.

67-ročná rehoľná sestra Norma s mexicko-americkými koreňmi, ktorá patrí ku Misionárkam Ježiša, je v Amerike známa aj ako „anjel migrantov“. Časopis Time ju za jej službu zaradil do zoznamu najvplyvnejších osôb za rok 2020.

Zdroj: RV, zk