Relikvia sv. Františka Xaverského bude putovať po Kanade

Relikvia sv. Františka Xaverského, ktorý je v Cirkvi považovaný za patróna misií, bude počas jedného mesiaca putovať po 14 mestách Kanady. Relikviár s pravou rukou svätca, uchovávaný v hlavnom jezuitskom kostole Chiesa del Gesù v Ríme zavíta od 3. januára do 2. februára 2018 do štrnástich kanadských miest.

Relikviu, ktorú pod dohľadom kompetentnej komisie premiestnili z oltára v spomenutom kostole do špeciálnej schránky, bude počas celého putovania sprevádzať páter Michael Kolarčík SJ, rektor Pápežského biblického inštitútu v Ríme, ktorý je Kanaďanom slovenského pôvodu.

Ide o iniciatívu Ottawskej arcidiecézy spolu s kanadskými jezuitmi a s kanadským katolíckym univerzitným študentským hnutím Catholic Christian Outreach, ktoré sa zameriava na evanjelizáciu. „Modlíme sa za to, aby sa toto putovanie relikvií pre vás stalo jedinečnou príležitosťou pre osobné stretnutie s Ježišovým láskavým srdcom“, píšu mladí aktivisti o svojom zámere.

Ovocím, ktoré organizátori očakávajú, sú Božie dobrodenia pre krajinu, ktoré korešpondujú s charizmou sv. Františka Xaverského: obrátenie duší, formovanie misionárskych učeníkov plne odovzdaných do Božej vôle a tiež dar uzdravenia.

Putovanie sa viaže k celonárodnému jubileu samostatnosti Kanady i k výročiu miestnej Cirkvi. Kanadská konfederácia si v uplynulom roku pripomenula 150 rokov od svojho vzniku a Arcidiecéza Ottawa oslávila 170 rokov od svojich počiatkov.

Putovanie relikvie sv. Františka Xaverského po Kanade sa uzavrie 2. februára v Katedrále Notre Dame v Ottawe pri slávnosti, ktorej bude predsedať miestny arcibiskup Mons. Terrence Prendergast SJ.

zdroj: RV

-msk-