Šijeme rúška

Výnimočná situácia vyžaduje výnimočné skutky. V rehoľných komunitách na Slovensku začala manufaktúra v šití rúšok, zvlášť tam, kde žijú staršie sestry, ktoré ako prvé potrebovali ochrániť od hroziacej nákazy. A tak sa začalo šiť. Pre seba a sestry v našich domoch, aj pre tých, ktorým slúžime (napríklad pre starších a chorých v charitných domoch).

Vieme o sestrách, ktoré šijú rúška a rozdávajú ich aj „za múry kláštora“. Kolegom, starším susedom, bezdomovcom, ktorých stretnú cestou na nákup potravín či cestou k chorým, ktorým slúžia v ADOS-ke.

Ak ste v núdzi a nemáte sa ako k rúškam dostať, skúste zavolať alebo napísať mail do kláštora, ktorý je blízko miesta, kde „ste práve doma“ . Použiť môžete aj sociálne siete, kde majú jednotlivé spoločenstvá svoj profil. Neohrozujte sestry tým, že za nimi s touto otázkou prídete osobne. Berte vážne všetky opatrenia v našej krajine.

Tento príspevok nechávame otvorený a budeme ho aktualizovať, ak komunity zašlú konkrétne ponuky na pomoc s distribúciou rúšok.

Nateraz vám ponúkame databázy, kde nájdete telefónne čísla, maily a webové stránky rehoľných spoločenstiev. Prípadne skúste pohľadať v online schematizme svojej diecézy.

https://rehole.sk/rehole.php alebo

Františka Čačková, OSF, a Hermana Matláková, SMVS