Strecha kláštora bosých karmelitánok v Detve sa dočká rekonštrukcie

Strecha kláštora bosých karmelitánok v Detve sa vďaka finančnej pomoci dobrodincov dočká rekonštrukcie. Keďže už nutne potrebovala opravu, sestry prišli s prosbou o pomoc. Zbierka bola napokon natoľko úspešná, že sa z poskytnutých milodarov podarí zrekonštruovať celú strechu objektu. 

Kláštor Božieho milosrdenstva a Kráľovnej Karmelu v Detve bol slávnostne posvätený vtedajším biskupom Rudolfom Balážom v roku 2007. Po štrnástich rokoch sa už začína prejavovať opotrebenie stavby, pričom najväčším problémom bola zatekajúca strecha. Ako potvrdil aj predstavený komunity bosých karmelitánov v Banskej Bystrici Dušan Hricko, zbierka na jej rekonštrukciu vyplynula práve z nutnej potreby jej opravy. „Sestry nemáme v nejakej organizácii. Neoslovovali viac-menej nikoho, že by im nejakým spôsobom pomohli. Chceli sme skúsiť a vyzvať práve ľudí, ktorí pozerajú našu stránku, skúsili dať na Facebook, aj moji spolubratia v Košiciach požiadali priamo pri livestreamoch o takúto pomoc.“

Na veľké prekvapenie táto výzva mala veľkú odozvu. „Do dvoch týždňov sa nazbieralo toľko, koľko bolo potrebné. Kaplnka je srdcom kláštora. Pre nás to bol zázrak. Odovzdali sme to svätému Jozefovi. Zase pomohol tam, kde mal,“ povedal Hricko. S realizáciou opráv sa začalo už vo Veľkom týždni a bude sa, podľa rektora bosých karmelitánov Dušana Hricka, pokračovať aj v nasledujúcich dňoch. Zatiaľ práce čakajú kvôli nepriaznivému počasiu. Sestry karmelitánky ďakujú za každý jeden milodar a uisťujú všetkých, že sú v ich modlitbách.

Zdroj: TK KBS / Rádio LUMEN