V Rodinkove bude v januári Biblický víkend pre rodičov, katechétov a animátorov

Pre rodičov (nielen) prvoprijímajúcich detí, katechétov a animátorov, ktorí chcú viac preniknúť do tajomstva slávenia svätej omše, pripravujú v januári (14. – 16.) v Dome prijatia pre rodiny Rodinkovo v Belušských Slatinách Biblický víkend – Bivík. Lektormi budú otec Blažej Štrba a sestra Karola Dravecká, OP.

Otec Blažej Štrba ponúkne biblické prednášky k tým textom zo Svätého písma, ktoré osvetľujú tajomstvo Eucharistie. Sestra Karola Dravecká vo svojich vstupoch dá dôraz na proces uvádzania do eucharistického života v rodinách. Účastníci budú mať príležitosť priblížiť sa k úžasnému tajomstvu Eucharistie, ktorá pretvára nielen jednotlivcov, ale aj rodiny a celé spoločenstvo veriacich. Skutočnosť, že víkend je plánovaný týždeň pred slávením Nedele Božieho Slova, je príležitosťou k tomu, aby sme dali slovám Svätého písma možnosť zaznieť tam, kde v prvom rade patria – a to v našich rodinách.

Bivík bude prebiehať v režime, ktorý v danom čase zohľadní epidemiologickú situáciu na Slovensku, v prípade nepriaznivej situácie pre prezenčné stretnutia bude Biblický víkend prebiehať online formou.

Program stretnutia nájdete TU.

Účastníčka Biblického víkendu 2020 o podujatí napísala: „Na Biblickom víkende sme sa zúčastnili prvýkrát. Bol to pre nás obohacujúci čas. Venovali sme sa Svätému písmu a v podaní kňaza Blažeja, ktorý o ňom rozprával tak, že sme sa aj veľa nasmiali. Nepochybne v nás vzbudil túžbu skúmať a venovať sa poznávaniu Písma ešte viac. Sestra Karola nám ponúkla viacero tipov, ako pripraviť seba a potom aj deti na prvé sväté prijímanie a na prvú svätú spoveď. Pozitívne hodnotím priestor na otázky, kde sme sa mohli dozvedieť ako nové poznatky pretaviť do konkrétnych životných situácií.“

Bližšie informácie nájdete na www.rodinkovo.sk.

-kd-