Viacerí rehoľníci povedú v Trenčíne po 25 rokoch celomestské misie

Už od 25. mája 2024, sa v Trenčíne uskutočňujú Mestské misie´24. Rehoľní misionári prišli do Trenčína po 25 rokoch, aby prostredníctvom bohatého duchovného programu a ľudskej blízkosti poskytli možnosť vlastnej duchovnej obnovy i duchovnej obnovy celého mesta. 

Mestské misie Trenčín 2024 potrvajú do nedele 2. júna. Misie budú prebiehať vo všetkých farnostiach mesta Trenčín súčasne. Zapojených bude viacero reholí a misijných tímov. 

Rozdelenie misionárov podľa farností a reholí bude nasledovné:

  • Rímskokatolíce farnosti: Trenčín mesto – kapucíni, Juh – redemptoristi z Podolínca, Orechové – verbisti, Biskupice – minoriti, Opatová – redemptoristi z Bratislavy
  • Gréckokatolícka farnosť: redemptoristi zo Stropkova. 

Misie sa začali v sobotu 25. mája svätými omšami vo farnostiach podľa programu. Ten závisí od konkrétnej farnosti a misionárov, ktorí ju navštívia. V programe budú sväté omše, adorácie, sviatosť zmierenia, spoločné prednášky ale aj prednášky zvlášť pre mužov, ženy a deti, modlitby chvál a iné.

Mestské misie spoločne ukončí v nedeľu 2. júna 2024 spoločná svätá omša na Mierovom námestí o 15:00. Podrobné informácie o Mestských misiách Trenčín 2024 nájdete na stránke www.misietrencin.sk.

Trenčín, misie, plagát

Zdroj: TK KBS / Mesto Trenčín