Zomrela františkánka Ruth Lewisová – „matka zabudnutých“ ocenená Pakistanom

V Pakistane zomrela rehoľná sestra Ruth Lewisová, nazývaná aj „matka zabudnutých“, ktorá celý svoj život zasvätila pomoci deťom i seniorom s mentálnym postihnutím. Počas života získala v rámci Pakistanu dve občianske ocenenia za svoju sociálnu službu.

74-ročná sestra Ruth z Kongregácie františkánskych misionárok Krista Kráľa zomrela v pondelok 20. júla v nemocnici pakistanského hlavného mesta. Zomrela na následky ochorenia COVID-19. V charitatívnom centre pre deti a mládež s postihnutím v pakistanskom Karáčí, ktoré viedla od roku 2000, sa ním nakazilo 21 detí.

Centrum Darul Sukoon v Karáčí je domovom pre 150 detí a dospievajúcich so silným mentálnym postihnutím a telesnými deformáciami, opustených ich vlastnými rodinami. Sestra Ruth, nazývaná aj „matka zabudnutých“, ich však považovala za svoje deti a dávala im pocítiť, že sú milované.

Sestra Ruth získala za svoju činnosť dve občianske ocenenia: v roku 2014 to bola cena mesta s názvom „Pýcha Karáčí“ a v roku 2018 cena pakistanskej provincie Sindh s názvom „Hakim Mohammad Saeed“.

Zdroj: Vatican News, zk