24 hodín pre Pána

Pápež František v piatok 13. marca, v deň druhého výročia svojej voľby, otvorí večer o 17.00 kajúcou pobožnosťou v Bazilike sv. Petra iniciatívu „24 hodín pre Pána“. «Boh bohatý na milosrdenstvo» (Ef 2,4) je téma tohto druhého ročníka, ktorá bude sprevádzať zamyslenia podujatia Pápežskej rady na podporu novej evanjelizácie.

Program dňa bude v piatok pokračovať celonočnou eucharistickou adoráciou v kostole sv. Agnesy v agónii, v kostole Santa Maria in Trastevere a v kostole Svätých stigiem sv. Františka s možnosťou pristúpenia k sviatosti zmierenia. Podobne v sobotu 14. marca bude táto príležitosť v kostole sv. Agnesy v agónii do 10.00 do 16.00 hod. Záver 24-hodinovej pôstnej iniciatívy „24 hodín pre Pána“ budú tvoriť vešpery zo 4. pôstnej nedele. V kostole Santo Spirito in Sassia neďaleko Námestia sv. Petra im o 17.00 bude predsedať Mons. Rino Fisichella, predseda Pápežskej rady na podporu novej evanjelizácie.

Aj Slovenské diecézy sa aktívne zapoja do tejto 24 hodinovej celosvetovej modlitbovej iniciatívy, ku ktorej pozývajú jednotlivcov, spoločenstvá a farnosti.

-jk-

Zdroj: sk.radiovaticana.va