Augustiniánski pútnici mali nasmerované k Turínskemu plátnu

Uplynulý víkend sa konala XVI. pôstna púť augustiniánskej mládeže. „Ježišove nedokonalosti“ boli témou, ktorá pútnikov sprevádzala až k cieľu. Púť začala rannou svätou omšou v kostole svätej Anny v Ťahanovciach. Celebroval ju miestny kňaz Miroslav Porvazník. Zavŕšená bola v gréckokatolíckom Katedrálnom chráme sv. Jána Krstiteľa v Prešove, kde je uložená kópia turínskeho plátna.

S myšlienkou organizovať púte prišiel bývalý predstavený rehole augustiniánov P.  Angelo Leme, ktorý veľmi rád putoval. Jej program bol pripravený práve k zamysleniu sa nad  životom, ako ho žijeme a nakoľko ho žijeme s Kristom. “Keďže kráčame k Ježišovej tvári na turínskom plátne, zároveň ju chceme vidieť aj v našich bratoch a sestrách, v každodenných situáciách a nachádzať potom aj tú jeho blízkosť aj v situáciách, keď je ťažké kráčať životom rôznymi skúškami, otlakmi, batohmi, nie len tými na cestách, ale batohmi rôznymi rodinnými situáciami. Práve touto púťou chceme vyprosiť milosti nielen pre nás, ale aj pre svojich blízkych, ako aj pre všetkých, ktorí nás prosia o modlitby,” povedal augustinián P. Jozef Jurdák, OSA.

Pre každého účastníka znamenala púť ku Kristovej tvári na Turínskom plátne niečo iné. “Putovalo sa mi veľmi dobre. Bolo to veľmi zaujímavé, keďže som s augustiniánmi putovala prvýkrát. Mala som možnosť rozmýšľať v tichu a modlitbe nad prednáškou, ktorú mal P. Juraj Pigula,” uviedla jedna z pútničiek Monika Harvanová. “Putovalo sa mi veľmi dobre a Pán Boh nám požehnal aj pekné počasie. Vychutnal som si túto pôstnu púť v tichu, speve, dobrej nálade, ale  aj modlitbe. Boli sme naozaj super putujúci kolektív,” povedal účastník púte Július Kunc.

Zdroj:tkkbs.sk

-msk-