Biskup Robert Barron spája v Živých paradoxoch protiklady, ktoré sa nevylučujú

Vo vydavateľstve Slovo medzi nami vychádza ďalšia kniha populárneho amerického biskupa Roberta Barrona. Živé paradoxy s podnadpisom Protiklady, ktoré sa nevylučujú je zbierka esejí spájajúcich zdanlivo nezlučiteľné témy a motívy, ktoré však vďaka Vteleniu odrážajú nové svetlo v každom smere. 

Katolicizmus je aj-aj, a nie buď-alebo. Robert Barron v knihe ponúka  spojenie protikladov – milosti a prírody, viery a rozumu, Písma a tradície, tela a duše – tak, aby sa uchovala plná energia každého protichodného prvku. Kniha je rozdelená do piatich častí: Hriech a milosrdenstvo, Rozum a viera, Hmota a duch, Sloboda a disciplína, Utrpenie a radosť. V kresťanstve, a zvlášť v Katolíckej cirkvi, sa na prvý pohľad možno protikladné témy nevylučujú, ale navzájom dopĺňajú. A biskup Barron má veľký talent spájať nespojiteľné.

Knihu Roberta Barrona Živé paradoxy preložil Lukáš Vaník, má 360 strán a má tvrdý prebal. Cena pri kúpe vo vydavateľstve Slovo medzi nami je 12,90 eur. Knihu je možné objednať na emailovej adrese slovo@smn.sk.

Robert Barron je pomocným biskupom diecézy Los Angeles. Patrí medzi najvýraznejších katolíckych predstaviteľov na sociálnych médiách: na Facebooku má v súčasnosti viac ako 1,7 milióna fanúšikov, jeho YouTube kanál odoberá 237 000 ľudí, na Twitteri ho sleduje viac 157 000 ľudí a na Instagrame má 167 000 sledovateľov. Vyše 400 videí na YouTube, kde ohlasuje a vysvetľuje katolícku vieru a katolícke postoje k najrôznejším aktuálnym otázkam náboženského aj spoločenského života, videlo viac ako 47 miliónov ľudí. Jeho seriál Catholicism mohli slovenskí diváci vidieť na TV Lux. V roku 2000 založil organizáciu Word on Fire, ktorá sa venuje podpore novej evanjelizácie. Vo vydavateľstve Slovo medzi nami vyšla v roku 2017 jeho kniha Slovo plné ohňa.

Mediálny tím redemptoristov