Blahorečenie dona Titusa Zemana bude v Bratislave 30. septembra

Saleziáni don Bosca a Bratislavská arcidiecéza s radosťou oznamujú, že blahorečenie mučeníka saleziána kňaza ctihodného Titusa Zemana sa uskutoční v sobotu 30. septembra 2017 v Bratislave.

Saleziánov a bratislavského arcibiskupa o tom informoval svojim listom Štátny sekretariát Svätej stolice. Zároveň v liste substitút Štátneho sekretariátu Mons. Angelo Becciu oznamuje, že reprezentantom Svätého Otca Františka na slávnosti blahorečenia bude kardinál Angelo Amato, prefekt Kongregácie pre Kauzy svätých.

„V spolupráci s otcom arcibiskupom sme už začali prípravy na túto veľkú a mimoriadnu slávnosť. Po 14 rokoch budeme mať na Slovensku nového blahoslaveného, prvého slovenského saleziána kňaza. Tešíme sa aj zo spolupráce s farnosťou Vajnory, z ktorej don Titus pochádzal. Už teraz radi pozývame všetkých, osobitne veriacich z celého Slovenska a tiež členov saleziánskej rodiny, aby si rezervovali tento dátum – 30. september – a prišli s nami prežiť slávnosť blahorečenia dona Titusa,“ povedal provinciál slovenských saleziánov don Jozef Ižold.

Blahorečenie dona Titusa Zeman schválil 27. februára pápež František. Saleziáni don Bosca a Bratislavská arcidiecéza majú niekoľko mesiacov na prípravu tejto slávnosti, ktorá má úroveň pápežského slávenia, keďže na ňu príde osobitný reprezentant Svätého Otca, kardinál Angelo Amato, aby vykonal blahorečenie. Prípravný tím bude postupne informovať o ďalších podrobnostiach.

zdroj:tituszeman.sk