Blahorečenie Titusa Zemana má už svoje logo

Saleziáni don Bosca predstavujú logo, ktoré bude sprevádzať tohtoročné blahorečenie nového slovenského mučeníka. Pápež František 27. februára schválil dekrét o mučeníctve saleziána kňaza Titusa Zemana. Slovensko tým dostáva prvého rímskokatolíckeho kňaza, mučeníka z čias totalitného komunistického režimu.

Červená je farba krvi aj farba lásky. Preto je aj farbou mučeníctva. Logo pre blahorečenie Titusa Zemana priamo predstavuje osobu s menom a priezviskom a s uvedenou charakteristikou mučeníka. Ostnatý drôt evokuje aj zápas o slobodu, za ktorú don Titus poctivo zaplatil.

Oficiálne logo pre blahorečenie Titusa Zemana navrhol grafik Tomáš Miško, ako o tom informovali saleziáni na svojej internetovej stránke. „Logo spája minulosť so súčasnosťou prostredníctvom staršieho i moderného písma. Červená časť predstavuje život prerušený ostnatým drôtom utrpenia, ktoré sa stalo súčasťou jeho obety na zemi. Zároveň je farbou prechodu z ‚komunistického červeného mora‘ do víťazstva cez mučenícku smrť,“ priblížil autor.

Bližšie možno spoznať Titusa Zemana cez webstránku tituszeman.sk.

Rastislav Hamráček SDB
-fc-