Bratia františkáni v hlavnom meste obnovili mládežnícke sväté omše

Bratislavskí františkáni obnovili mládežnícke sväté omše. Každú stredu o pol ôsmej večer ich vysielajú prostredníctvom internetu zo svojej kaplnky. Prvú z nich cez internet slúžil pomocný biskup bratislavskej arcidiecézy Jozef Haľko. Na konci svätej omše tiež udelil svätoblažejské požehnanie. Témou homílie bolo, aj ty si povolaný.

Biskup Jozef Haľko sa v homílii zamyslel, či situácia, ktorú prežívame, je devastačná alebo budujúca a či sa dá využiť pre hľadanie vlastnej životnej cesty. „Lebo ak sme nastavení na to, aby sme sa ľutovali, lamentovali, tak z toho veľa nevyťažíme,“ uviedol.

Biskup Haľko je presvedčený, že zažiť obmedzenia je prípravou na veľké rozhodnutia. Pandémia nás podľa neho testuje, či vieme prijať obmedzenia a či ich dokážeme zúročiť: „Lebo každý, kto sa rozhoduje pre veľké veci, dobrovoľne prijíma obmedzenia. Muž, ktorý vyzná v kostole lásku svojej manželke, manželka, ktorá na sobáši tiež vyzná lásku svojmu manželovi, prijíma obmedzenie, že táto jedna jediná žena na celý život bude jeho manželkou a muž bude manželom.“

Pomocný biskup Bratislavskej arcidiecézy tiež poukázal, že samota, ktorú prežívame počas pandémie, nás môže posunúť a môže byť aj užitočná.

„Verím, že tí, ktorí uchopia túto situáciu s vierou ako výzvu, môžu v sebe objaviť duchovné povolanie. Áno, táto situácia môže byť situáciou veľkého duchovného prebudenia. Prebudenia kňazských a rehoľných povolaní. Lebo čomu nás učí táto situácia? Že my ľudia nemáme všetko pod kontrolou,“ dodal biskup Haľko.

Františkáni v Bratislave ponúknu mládežnícke online sväté omše každú stredu o pol ôsmej večer.

Zdroj: TK KBS / Rádio LUMEN / Pavol Hudák