Festival Lumen už tento piatok a sobotu v Trnave

Aktuálny 23. ročník Festivalu Lumen sa uskutoční už tento týždeň 5. a 6. júna v historickom centre mesta Trnava. Opäť pokračuje v koncepte „city music festival“, čo znamená, že ponúkne program nielen na Trojičnom námestí, ale aj v širšom centre mesta.

Organizátori už tradične ponúknu dva dni plné zaujímavého multižánrového programu.

„Novinkou tohto ročníka je rozšírenie sprievodného programu festivalu, čo znamená, že v piatok ponúkneme 4 zaujímavé projekty v XL zóne a Oslavu 200 rokov od narodenia Dona Bosca. Hudobný program s hosťami ako Martin Smith, Sima Martausová  a dvomi britských formáciami GuvnaB a The Gentlemen, je pripravený na sobotu večer“, priblížil zmeny v programe riaditeľ Festivalu Lumen Ján Holubčík, SDB.

Ponuku sprievodného programu rozšíri aj vyše 25 prednášok a workshopov na rôzne aktuálne témy. Organizátori pozývajú prednášať hostí zo Slovenska i zahraničia, preto sa workshopy tešia hojnej účasti z radov mladšej i staršej generácie.

Aj v tomto roku,  ktorý je špeciálny nielen pre zasvätených bude v plnom prúde  Rehoľná kaviareň Lumenu, kde okrem obyčajnej, ale pri tom výbornej kávy či čaju vás čakajú neobyčajní rehoľníci a rehoľníčky, ktorí budú k dispozícii aj na kus reči, slovko či povzbudenie.

Mária Čírová, Pišta Vandal s hosťami vo svojej talkshow Obludárium, Godzone, Tanečné divadlo ATak, zaujímavé workshopy a divadelné predstavenie o don Titusovi Zemanovi, improvizačné zoskupenie Kapor na scéne, to sú lákadlá sprievodného programu XL zóny. Lístky do XL zóny si môžete zakúpiť na mieste za 14€.  Program Trojičného námestia v sobotu zostáva aj tento rok ZDARMA prístupný pre všetkých návštevníkov.

Už tento týždeň 5.-6. júna prídu do Trnavy tisícky mladých z celého Slovenska i zahraničia, aby  zažili atmosféru city music festivalu v centre malého Ríma.

Viac informácií o festivale nájdete na webstránke festivalu www.fln.sk