Františkánky Premenenia Pána prišli na Slovensko pred 20 rokmi

V nedeľu 4. novembra 2018 rehoľa františkánok Premenenia Pána, ktorá pôsobí na území Trnavskej arcidiecézy vo farnosti Adamovské Kochanovce, oslávila 20. výročie jej príchodu na Slovensko.

Za účasti trnavského arcibiskupa Jána Oroscha slávili vo farskom Kostole sv. Petra a Pavla svätú omšu, ktorá bola poďakovaním Všemohúcemu, že vo svojej prozreteľnosti, riadením Ducha Svätého, rehoľná kongregácia prišla z materského kláštora vo Florencii v Taliansku do farnosti Adamovské Kochanovce. Po reorganizácií diecéz v roku 2008 sa stala táto kongregácia súčasťou spoločenstva Trnavskej arcidiecézy. Kláštor sestier sa nachádza v bývalom barokovom kaštieli na filiálke Melčice-Lieskové.

Po príchode sestier bola budova v dezolátnom stave a prešla kompletnou rekonštrukciou. K nej pristavali budovu nového Duchovného centra sv. Jána Pavla II. Práve tu rehoľné sestry poskytujú možnosť exercícií a iných duchovných stretnutí. Za tie roky sa tu vystriedali biskupi, kňazi i laici. V poslednej dobe zavítali do Melčíc-Lieskového predovšetkým manželské a rodinné spoločenstvá, ktoré tu absolvovali duchovné cvičenia alebo kurzy predmanželskej prípravy.

TK KBS informoval Andrej Krupa