Inštitút V.I.A.C. pozýva na pôstne výzvy s dominikánom Szustakom

V.I.A.C. – Inštitút pre podporu a rozvoj mládeže pôsobiaci v Trstenej na Orave pripravilo iniciatívu, ako prežiť toto pôstne obdobie inak. Ide o pôstne výzvy s dominikánom Adamom Szustakom. „To, čomu sa chcel dominikán otec Adam vyhnúť bolo, aby ste ostali len pri počúvaní rôznych zamyslení, či venovaniu sa biblickým témam. Miesto toho vytvoril program na pôst s názvom “Odrobiny”. Zmysel programu bude spočívať v robení konkrétnych skutkov, ktoré nás priblížia k obráteniu,“ píše na svojej stránke inštitút.

Ako to bude fungovať?

“Úlohy, ktoré vám každý deň budem dávať, nie sú len na to, že: “OK, jeden deň niečo spravím a splnil som úlohu.” Chcel by som, aby ste každý večer o veciach, ktoré vám zadám na ďalší deň pouvažovali. Ako je to vo vašom živote?” hovorí otec Adam.

„Každý večer pôstu od Popolcovej stredy po Bielu sobotu vám na portály emauzy.online prinesieme novú pôstnu úlohu na nasledujúci deň. Tento rok sa v pôste nebudeme venovať zamysleniam alebo veľkým životným témam, ale konkrétnym veciam. Pôstne úlohy nám majú pomôcť priblížiť srdce k Bohu cez konanie konkrétnych skutkov,“ uvádza inštitút.

O čom to je?

„Obsahom bude krátke video od poľského dominikána otca Adama Szustaka, ktorý nám zadá “Odrobinu” čiže nápad, čo urobiť, aby sme svoje srdce obrátili na Boha. Každý večer sa teda dozviete, aká úloha vás ďalší deň čaká a budete mať pri večernom rozjímaní čas porozmýšľať ako úlohu splníte. Časti budú vychádzať každý večer okrem nedele, keďže tie sa do pôstu nepočítajú,“ dodáva.

Kto je Adam Szustak?

Poľský dominikán Adam Szustak dlhé roky pôsobil v Krakowe, kde mal na starosti dominikánsku pastoráciu vysokoškolákov. Zároveň študoval na Akadémii divadelných umení. Teraz žije v kláštore v Lodži, ale najčastejšie je na cestách. Často organizuje pravidelné duchovné cvičenia a obnovy, je autorom desiatok kníh a audiokníh.

Na Slovensku vyšli jeho knihy Evanjelium pre nenormálnych, Vrch prísľubov, Hrniec strachu a #ešte5minút vo vydavateľstve Slovo medzi nami.

PRIHLÁSENIE

Zdroj: TK KBS / ozviac.sk