Karmelitánska rodina sa začala modliť novénu k sv. Terézii novou formou

Karmelitánska rodina na Slovensku sa začala modliť novénu k sv. Terézii Avilskej novou formou. Klauzúrne Karmelitánky z Detvy natočili krátke videá, kde hovoria o živote tejto veľkej svätice a ponúkajú jej pohľad na Krista cez zamyslenia a modlitbu. Zároveň takouto formou pozývajú k modlitbe a hlbšiemu prežívaniu viery v našich životoch.

Pri tejto príležitosti založila karmelitánska rodina aj YouTube kanál s názvom Bosí Karmelitáni na Slovensku, v ktorom vyzývajú veriacich, aby do komentárov písali svoje prosby. Tieto videá zdieľajú aj na sociálnych sieťach. Novéna k sv. Terézii Avilskej sa začala v utorok 6. októbra a skončí 14. októbra.

Sv. Terézia z Avily, veľká svätica karmelitánskeho rádu, sa narodila 28. marca 1515 v Avile v Španielsku. Keď mala dvadsať rokov, vstúpila do Kláštora Vtelenia v Avile a urobila veľké pokroky na ceste evanjeliovej dokonalosti. Keď sa rozhodla reformovať rád, stretali ju mnohé ťažkosti a prekážky. Posilnená Božou milosťou ich však všetky statočne znášala z lásky k Pánovi.

V roku 1562 založila v Avile prvý reformovaný kláštor a v ňom prijala meno Terézia od Ježiša. Napísala duchovné spisy, v ktorých ukazuje cestu zjednotenia s Bohom a vydáva svedectvo o hlbokých mystických zážitkoch. Zomrela v Albe de Tormes 4. októbra 1582. Za svätú ju vyhlásil pápež Gregor XV. v roku 1622 a Pavol VI. dňa 27. septembra 1970 za učiteľku Cirkvi.

Zdroje: www.bosikarmelitani.sk / /www.facebook.com/bosi-karmelitani