Káva z Łagiewnikov

Kvôli pandémii koronavírusu je v Sanktuáriu Božieho milosrdenstva v Krakove-Łagiewnikach približne o 80 percent menej pútnikov ako pred rokom. Jedným z nápadov, ako môže svätyňa prežiť je dar v podobe zakúpenia „Kávy z Łagiewnikov“. Ako opísala hovorkyňa Svätyne Božieho milosrdenstva Małgorzata Pabis, svätyňa funguje normálne a napriek menšej pútnickej premávke sa na kopci Łagiewniki veľa deje.

“Pripravujeme rôzne podujatia, napríklad nedávne sympózium o encyklike o Božom milosrdenstve alebo výstavu k 100. výročiu narodenia sv. Jána Pavla II. Plánujeme ďalšie kroky. Snažíme sa, aby nás pandémia nerušila, ale vidíme, že naša finančná situácia je každým dňom čoraz ťažšia,” povedala. Zároveň dodala, že gastronomická ponuka neďalekého Pastoračného domu podporuje svätyňu, ale nedostatok pútnikov znamená, že je obmedzená. „Preto sme chceli pripraviť produkt, ktorý si môžete kúpiť bez toho, aby ste opustili svoj domov. A takto vznikla „Káva z Łagiewnikov“,“ hovorí Pabis.

Ako naznačuje Mateusz Wyrobkiewicz, riaditeľ Pastoračného domu „Káva z Łagiewnikov“ je nápad, ako prežiť ťažké obdobie pandémie. „Aj keď je pútnikov menej, nechceme prestať pracovať a inšpirovať ostatných. Chceli by sme sa poďakovať všetkým, ktorí touto cestou prispejú svojím málom na podporu zachovania pracovných miest pre ľudí, ktorí sa už niekoľko rokov podieľajú na fungovaní Sanktuária Božieho milosrdenstva,“ zdôraznil.

Kávové zrná pochádzajú z Vietnamu. „Kávu z Łagiewnikov“ môžete piť na mieste v reštaurácii „Agape“ Pastoračného domu svätyne Łagiewniki alebo si ju vziať domov. Je možné si ju objednať aj online prostredníctvom webovej stránky.

Zdroj: TK KBS, ekai, rp; pz