Klarisky ohlásili veľkonočnú radosť pre bezdomovcov žijúcich vo Vatikáne

S poslaním priniesť nielen materiálnu podporu, ale aj Božie slovo sa sestry klarisky vybrali za bezdomovcami žijúcimi v okolí Námestia svätého Petra. S posolstvom ohlasujúcim veľkonočnú radosť sa vybrali na miesta, kde ľudia mnohých národností často žijú na kartónových krabiciach, zbavení akejkoľvek nádeje. Na prahu Veľkého týždňa misionárky zorganizovali kajúcu pobožnosť pre chudobných, bezdomovcov a osamelých s možnosťou ísť na spoveď.

Kajúca pobožnosť sa konala pod Berniniho kolonádou, ktorá bola pre mnohých už roky jedinou strechou nad hlavou. Iniciátorka akcie zdôrazňuje, že všetko sa začalo pred niekoľkými rokmi, keď sa skupina dobrovoľníkov po prečítaní Denníčka sestry Faustíny rozhodla začať podporovať núdznych v okolí Vatikánu. „Začalo sa to teplým čajom a koláčom a potom prišla myšlienka podeliť sa s týmito ľuďmi o Božie slovo,“ hovorí pre Vatikánsky rozhlas sestra Elaine Lombardiová. Teraz každý utorok viac ako 200 ľudí dostáva potrebné jedlo a stretnutie sprevádza spoločná modlitba a Lectio Divina. „Chceme sa podeliť o Boha s tými, ktorí to najviac potrebujú,“ hovorí brazílska klariska.

Sestra Elaine hovorí, že zažila veľa krásnych stretnutí s bezdomovcami: „Spomínam si na Francesca, ktorý sa zúčastňoval na Lectio Divina a prežíval veľké ťažkosti kvôli svojej depresii a výzvam, ktorým čelil každý deň. Raz večer po spoločnej modlitbe prišiel za mnou a požiadal ma o Bibliu. Dal som mu tú, ktorú som mala v rukách, a ktorá ma vždy sprevádzala, keď sme spolu rozjímali nad Božím slovom.“ Sestra Elaine si ďalej spomína, že Francesco sa k nej po niekoľkých dňoch vrátil a priznal sa, že nevie čítať. „Našla som osobu, ktorá ho začala sprevádzať a keď sa naučil čítať, čítal Božie slovo. Bola to veľká radosť vidieť, ako v ňom každým dňom rástla túžba po Slove,“ hovorí sestra a dodáva: „Vidím Boha, ako kráča pomedzi týchto ľudí, často zbavených nádeje. Myslím si, že je to niečo krásne, čo ma hlboko dojalo.“

Martin Jarábek – VaticanNews
Foto: wirestock / Freepik

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *