Kláštorná kaplnka v Krakove-Łagiewnikach bude počas SDM otvorená aj v noci

Pútnici, ktorí sa budú chcieť modliť počas Svetových dní mládeže pred obrazom Božieho milosrdenstva a hrobom sv. Faustíny v Sanktuáriu Božieho milosrdenstva v Krakove-Łagiewnikach, bude kaplnka sprístupnená aj v noci. Informovala o tom sestra Elżbieta Siepak ZMBM, hovorkyňa Sanktuária Božieho milosrdenstva. Túto možnosť môžu pútnici využiť od 26. do 28. júla.

Kláštornú kaplnku v sanktuáriu Božieho milosrdenstva môže navštíviť každý, nielen mladí pútnici, ktorí budú príslušne označení, že patria k akcii SDM. Kvôli uľahčeniu pútnikom modliť sa pred obrazom Božieho milosrdenstva a hrobom sv. Faustíny v sanktuáriu v Krakove-Łagiewnikach, bude kaplnka otvorená od utorka do štvrtku. Vzhľadom na sobotnú návštevu pápeža Františka na tomto mieste, bude prístupnosť pre verejnosť ohraničená od piatka 18.00 hodiny. Znovu bude sprístupnená po odchode pápeža v sobotu.

Sestry z rehole Matky Božieho milosrdenstva upozorňujú na možnosť informovať sa  o všetkom, spojenom so svätyňou  na webovej stránke: www.faustyna.pl – a to 24 hodín denne. Informácie sú tiež dostupné cez smartfóny a tablety skrz aplikáciu: faustyna.pl.  „Duchovná príprava na Svetové dni mládeže v sanktuáriu Božieho milosrdenstva trvá už viac ako tri roky a čím bližšie sme tejto akcii, tým viac modlitieb a obiet je obetovaných na úmysel tejto udalosti,“ hovoria sestry z Łagiewnik.

Súbežne s týmito prípravami sestry z rehole Matky Božieho milosrdenstva vykonali veľa iných prác, ktoré súvisia s prípravou svätyne na návštevu pápeža Františka a mladých z celého sveta. Renovovaný bol nielen oltár s obrazom Božieho milosrdenstva a hrob sv. Faustíny, ktorý je cieľom všetkých pútnikov, ktorí prichádzajú do sanktuária, ale aj iné oltáre a nástenné maľby kaplnky.

Zrekonštruovaná bola tiež fasáda jedného krídla kláštorných budov (pri vchode do kaplnky). Čoskoro bude zavedený do prevádzky aj nový komplex pre pútnikov, ktorý sa nachádza pri parkovisku za bazilikou. „K dispozícii tu bude reštaurácia, kaviareň, obchody, miesta pre odpočinok a toalety..- jedným slovom všetko, čo potrebujú pocestní a pútnici“, hovorí sestra Siepak. „Pokračujú tiež práce na úprave a výzdobe celej oblasti, aby pútnikom aj prostredie priblížilo život, duchovnosť a poslanie sv. Faustíny, ktorá hlásala svetu posolstvo Božieho milosrdenstva, pričom všetky texty budú v poľskom aj anglickom jazyku“, pokračuje hovorkyňa sanktuária Božieho milosrdenstva.

Zdroj: www.sdm.sk; Anna Šumichrastová
foto: archív augustiniáni