Kniha #ešte5minút od dominikána Adama Szustaka má potenciál priniesť zmenu

Vydavateľstvo Slovo medzi nami vydáva už štvrtú knihu poľského dominikána Adama Szustaka. #ešte5minút je netypická kniha: je to prepis jeho videí z YouTube od Adventu 2015 do mája 2016 a obsahuje zaujímavosti o ľuďoch, veciach a zvieratách doplnené o pohľad viery, ktorý nám umožní vidieť svet okolo seba inak a s úžitkom pre večnosť.

Netradičný názov knihy #ešte5minút bol inšpirovaný faktom, že práve 5 minút denne človek prežmurká, čo by sa dalo považovať za stratený čas; bez žmurkania by však naše oči nefungovali správne. Autor túto paralelu využíva na poučenie, ako využívať svoj čas – aj dobre prežitých 5 minút, najlepšie s Ježišom, môže zmeniť svet či náš život. Nemusíme sa pokúšať o veľkolepé zmeny sveta alebo seba, no keď si uvedomíme, v čom mrháme svoj čas – teda „žmurkáme“ – môžeme sa pokúsiť už to viac nerobiť.

Knihu Adama Szustaka #ešte5minút preložila Eva Hanušová, má 416 strán a je netradične viazaná v tzv. pohľadnicovom kartóne. Slovenské vydanie prebralo celú grafiku originálu a jej cena pri kúpe vo vydavateľstve Slovo medzi nami je 10,60 eur. Knihu je možné objednať na emailovej adrese slovo@smn.sk.


Adam Szustak OP (1978) je exercitátor, ktorý hlása evanjelium každému a všade. V roku 1999 vstúpil do dominikánskeho rádu, večné sľuby zložil v roku 2004, a v tom istom roku bol vysvätený za kňaza. Bol študentským kaplánom v Krakove, od roku 2012 sa venuje internetovému projektu Langusta na palmie s viac ako pol miliónom odberateľov. Jeho osobné svedectvo o obrátení a stretnutí so živým Bohom má na YouTube vyše jeden a pol milióna zhliadnutí. Je autorom desiatok kníh a audiokníh. V súčasnosti žije v kláštore v Lodži. V  slovenskom preklade vyšli jeho knihy Evanjelium pre nenormálnych, Vrch prísľubov Hrniec strachu.

Mediálny tím redemptoristov