Konferencia biskupov Slovenska spúšťa projekt zamyslení so zasvätenými

Všetci ľudia dobrej vôle u nás i v zahraničí majú možnosť získať od Popolcovej stredy (18. februára 2015) do svojho e-mailu krátke zamyslenie od svätcov – rehoľníkov. Jedinečnú novinku pripravila Konferencia biskupov Slovenska (KBS). Spolupracuje s vedúcou Koordinačného tímu pre Rok zasväteného života sestrou Hermanou Matlákovou, SMVS. Hlavným partnerom projektu je Výveska.sk. Cieľom projektu, ktorý nadväzuje na podobné projekty z minulosti, je spoločne sa duchovne pripraviť na Veľkú noc, najstarší a najvýznamnejší sviatok kresťanského cirkevného roka. KBS ho pripravila pri príležitosti Roka zasväteného života.

Záujemcovia môžu získať myšlienky na svoj e-mail, v slovenskej verzii sa budú dať prečítať aktualizovane každý deň na stránke post.kbs.sk, šíriť sa budú aj prostredníctvom iných médií. Záujemcovia sa môžu prihlásiť na stránke post.kbs.sk (pôst.kbs.sk), ktorú vytvorili mladí koordinátori projektu. V časti menu – Registrácia – stačí uviesť meno, e-mail, informáciu, odkiaľ získali o projekte informáciu a odpísať verifikačný kód. Po odoslaní registrácie budete úspešne zaregistrovaný v projekte. Tí, ktorí sa zapojili do posledného z projektov (počas Adventu 2014), sú už v novom projekte prihlásení automaticky.

Projekt nadväzuje na štyri podobné iniciatívy z minulosti. Prvým bolo duchovné sprevádzanie relikvie sv. Cyrila v USA a Kanade (2013), interaktívne ju sledovalo okolo 300 ľudí. Ďalším boli zamyslenia biskupov na adventnú alebo vianočnú tému (2013). Myšlienky dostalo vyše 4 000 zaregistrovaných ľudí. Predposledným projektom, do ktorého sa zapojilo okolo 12-tisíc ľudí, bol projekt zamyslení „Pôst so Svätým Otcom Františkom“ (2014). Vlani (2014), počas adventu, vyvrcholil projekt zamyslení od svätého Jána Pavla II. Myšlienky dostalo okolo 15-tisíc ľudí.

( Zdroj: TK KBS, ml )