Kresťanskí kouči sa stretli na Konferencii

Prvá Konferencia kresťanských koučov sa konala v piatok a sobotu v Trenčíne. V priestoroch piaristického kláštora sa stretlo viac ako tridsať kresťanských koučov z celého Slovenska. Podujatie zorganizovalo Centrum pre rodinu v Trenčíne a poradenské centrum Family Garden z Bratislavy.

„Kresťanský kouč sa pozerá na klienta v prvom rade ako na Božie dieťa“, povedal na úvod Konferencie Marián Kubeš, profesionálny kouč, ktorého zásluhou sa koučing začal rozvíjať aj v kresťanskom prostredí na Slovensku.

Koučovanie manželských párov v kríze a nové techniky pri koučovaní ľudí prechádzajúcich životnou krízou boli nosnou témou Konferencie. Do programu patrili diskusie, vzájomné koučovanie a modelové situácie. Praktické zručnosti si kouči vyskúšali aj v menších skupinách.

Hosťom prvej časti Konferencie bola koučka a poslankyňa Národnej Rady Slovenskej Republiky za OĽANO Veronika Remišová. „Koučing je nástrojom, ktorý otvára nové možnosti a poukazuje na pozitívne uplatňovanie darov človeka,“ uviedla počas svojej inšpiratívnej prednášky a svedectva poslankyňa.

Hlavnými lektormi Konferencie boli Marián Kubeš a jeho manželka Margita Kubešová, Don Marián Valábek a Katarína Baginová.

Zatiaľ jedinou platformou, kde sa kresťanský koučing na Slovensku rozvíja je Family Garden Bratislava. Na Slovensku je v súčasnosti  vyše šesťdesiat kresťanských koučov, ktorých vyškolilo práve toto poradenské centrum.

Juraj Pigula