Kniha na Veľkú noc: Ľudia Veľkej noci

Pozývame vás k čítaniu knihy s názvom Ľudia Veľkej noci. Kardinál Manily, Luis Antonio Tagle v nej uvažuje, čo môže znamenať pre kresťana Veľká noc, kam má smerovať, k čomu má pobádať a aké ciele si po Veľkej noci má kresťan nastaviť.

ludia-velkej-noci

Autor titulu Ľudia Veľkej noci – kardinál Luis Antonio Gokim (Chito) Tagle je na Slovensku neznámy, no v Katolíckej cirkvi patrí medzi najvýznamnejšie osobnosti – je arcibiskupom Manily, prezidentom organizácie Caritas International a zohral významnú úlohu aj na nedávnej synode o rodine.

Kniha, ktorú napísal ešte ako biskup filipínskej diecézy Imus,dokazuje jeho schopnosť analyzovať základné problémy Cirkvi (ktoré trápia aj Cirkev na Slovensku) a ponúkať riešenia, ktoré si odskúšal vo vlastnej pastoračnej praxi. Mnohé recenzie hovoria o „opätovne nájdenej nádeji v cirkev“ a kardinála prirovnávajú k pápežovi Františkovi.

Kniha Ľudia Veľkej noci upriamuje čitateľa na základnú úlohu Cirkvi – ohlasovať zmŕtvychvstanie Ježiša Krista, ktoré sa môže diať len v živom spoločenstve Cirkvi. Len tí, čo majú zážitok stretnutia so živým Ježišom, môžu prinášať nádej ľuďom, ktorých globalizovaný svet vyraďuje a pokladá za zbytočných. A nimi sme alebo skôr či neskôr sa takými môžeme stať všetci. Keď pre nič iné, tak pre svoje starnutie či choroby…

Živé spoločenstvo je nádej pre nás všetkých. Aj pre rozkúskovaný svet.