Matthew Kelly napísal pravdivý príbeh, ako sabotujeme sami seba

Vo vydavateľstve Slovo medzi nami vychádza kniha populárneho rečníka a biznis konzultanta Matthewa Kellyho Neodporuj šťastiu. Je to skutočný príbeh o tom, ako sami seba sabotujeme, cítime sa preťažení, dávame svoje sny bokom, prečo nám chýba odvaha byť jednoducho sami sebou a ako si opäť vybrať šťastie.

Si šťastný? Môže to byť zvláštna otázka. Väčšina z nás si myslí, že sme relatívne šťastní, no zároveň vieme, že by sme mohli byť šťastnejší – možno oveľa šťastnejší. Obyčajní ľudia aj najlepší filozofi už tisícky rokov skúmajú otázku šťastia a teóriami sa to len hemží.Na prvý pohľad sa môže zdať, že jeho dielo je motivačná kniha – ako sa naučiť premáhať odpor a každodenným úsilím dosahovať šťastie. No táto kniha nie je motivačná; je svedectvom úspešného podnikateľa o jeho každodennom živote s Bohom v dnešnom svete. Ako šestnásťročný sa stretol s rodinným priateľom, ktorý mu položil základnú otázku: „Ty nie si šťastný, však?“ A potom ho niekoľko rokov sprevádzal cestou k Šťastiu. Sprevádzal ho cez modlitbu, Písmo, slávenie sviatostí, službu… Ďalšie kroky čitateľ objaví sám po prečítaní tohto inšpiratívneho diela. Kniha je zároveň skvelým návodom – jednoduchým a praktickým –, ako pomôcť (nielen) mladým ľuďom objaviť hodnotu života s Bohom, pričom premáhanie odporu patrí na tejto ceste k základným každodenným úlohám.

Knihu Matthewa Kellyho Neodporuj šťastiu preložila Zuzana Hašková, má 184 strán a jej cena pri kúpe vo vydavateľstve Slovo medzi nami je 6,50 eur. Knihu je možné objednať na emailovej adrese slovo@smn.sk.

Matthew Kelly (1973) sa narodil v austrálskom Sydney, kde začal v roku 1993 prednášať a písať. Odvtedy precestoval viac ako 50 krajín a prednášal viac ako štyrom miliónom ľudí. Napísal takmer 30 kníh, ktoré sa objavili na zoznamoch bestsellerov New York Times, Wall Street Journal a USA Today a boli preložené do viac ako 20 jazykov. S manželkou Maggie vychovávajú päť detí.

Mediálny tím redemptoristov