Mediálne školenie ON LINE 3 v Ružomberku už čoskoro

Redakcia časopisu a webstránky Zasvätený život v rámci projektu Z4P (Zasvätení 4/pre People/ľudí) pripravuje v spolupráci s Katedrou žurnalistiky na Katolíckej univerzite v Ružomberku už tretí ročník mediálneho školenia ON LINE. Aj toto „vydanie“, ktoré sa uskutoční v dňoch 2. – 4. septembra, budú sprevádzať kvalitní hostia, ktorí vystúpia v diskusných večeroch moderovaných Imrichom Gazdom. Na tému Svet televízie bude hovoriť Leoš Ryška, riaditeľ TV NOE, a Silvia Košťová, redaktorka RTVS. František Múčka z  konzervatívneho denníka postoj.sk a Peter Novák, ktorý pracoval ako PR pre Rok zasväteného života, sa budú v ďalšej diskusii venovať téme Web, sociálne siete a zasvätení. Počas víkendu si účastníci môžu vybrať jeden z preferovaných workshopov, ako je sila fotografie a reportážna fotka, videoreportáž, spravodajstvo a infokanály a tvorba a realizácia webstránky. Za týmito workshopmi stoja odborníci ako Vladimír Škuta, Pavol Dzivý, Pavol Rábara a Michal Kukuča, ktorí chcú ponúknuť čo najviac zo svojich skúsenosti tak, aby účastníci odchádzali s chuťou získané rozvíjať  a pokračovať ďalej. Počas školenia bude aj priestor na neformálne stretnutia, diskusie, vyskúšanie si vecí v praxi.

Ako povedal o tomto podujatí augustinián Juraj Pigula, šéfredaktor časopisu a webstránky Zasvätený život, ide o pekné dielo, ktoré na Slovensku klíči a rozrastá sa. Zasvätení sa stále viac dávajú aj mediálne vidieť, aby boli prítomní tam, kde to dnes ľudia potrebujú. Okrem otvoreného konta na sociálnych sieťach potrebujeme aj otvorené kontá našich schopností priblížiť sa na týchto digitálnych cestách k človeku a odovzdať mu evanjeliové posolstvo.

Peter Novák z pozvaných hostí vníma túto iniciatívu zo strany zasvätených ako jednu úžasnú myšlienku, ktorá je veľmi praktická, aktuálna a dôležitá. Oceňuje pozvanie hostí „z fachu“, ktorí navyše často poznajú život zasvätených a vedia tak prakticky hovoriť o pozitívach i negatívach, ako aj povzbudiť účastníkov, aby sa nebáli angažovať v tejto oblasti a sprostredkovať im skúsenosti „na mieru“. „Držím palce, aby ste pokračovali v školeniach naďalej, a so skúsenosťami sa pustili do aktivít. Zasvätení majú čo ponúknuť dnešnému svetu,“ povedal Peter Novák.

V rámci projektu Z4P sa pripravujú aj ďalšie novinky, okrem toho, že môžeme začať deň myšlienkou od zasvätených či laikov http://myslienka.zasvatenyzivot.sk/, čakajú nás nové knihy. Prvá od L. Guciniho Zasvätený život a duchovné zosvetštenie vyjde ako príloha časopisu Zasvätený život v septembri, ďalšia od P. Marka Rupnika SJ „Hľadám svojich bratov“ sa pripravuje na október a v apríli 2017 od toho istého autora vyjde kniha V Betánii pri stole. Taktiež sa bude pokračovať v mediálnom školení ON LINE a nebude chýbať ani medzinárodný mediálny seminár, pripravovaný na október 2017.

-ms-