Medzi poradcami vatikánskeho sekretariátu pre komunikáciu sú aj rehoľníci

Pápež František vymenoval v stredu 12. apríla trinásť poradcov nového úradu Rímskej kúrie – Sekretariátu pre komunikáciu. Patria medzi nich aj rehoľníci. Dvaja členovia Spoločnosti Ježišovej, americký jezuita James Martin a Jacquineau Azétsop pôvodom z Kamerunu, salezián Peter Gonsalves pôvodom z Indie a francúzsky dominikán  Eric Salobir.

James Martin SJ pôsobí ako šéfredaktor časopisu amerických jezuitov America Magazine. Je známym publicistom a spisovateľom, mnohé jeho knihy vyšli aj v slovenčine. Okrem iného pôsobil Martin tiež ako odborný poradca pri natáčaní historického veľkofilmu Martina Scorseseho Mlčanie.

Jacquineau Azétsop SJ je dekanom Fakulty sociálnych vied Pápežskej Gregorovej univerzity v Ríme. Pochádza z Kamerunu. Vyštudoval v Spojených štátoch a neskôr v Čade vyučoval bioetiku a zdravotnú politiku.

Don Peter Gonsalves SDB pôsobí ako dekan Fakulty sociálnej komunikácie Pápežskej saleziánskej univerzity v Ríme (UPS). Doktorát  zo sociálne komunikácie získal na v Ríme na UPS-e a Diplom z masmediálnej výchovy získal v Londýne na British Film Istitute – Open University.

Eric Salobir OP pôsobí ako generálny promótor pre sociálnu komunikáciu v Reholi bratov kazateľov. Zatiaľ čo jeho vzdelanie bolo zamerané na podnikanie, momentálne sa podieľa na evanjelizácii prostredníctvom digitálnych médií.

Vatikánsky sekretariát pre komunikáciu, ktorý nanovo zriadil pápež František 27. júna 2015, zastrešuje všetky médiá Svätej stolice (denník, rozhlas a televíziu) a jeho tlačové stredisko spolu s tlačiarňou, nakladateľstvom, internetovou a fotografickou službou. V jeho čele stojí Dario Edoardo Viganó, niekdajší riaditeľ Vatikánskeho televízneho centra.

-msk-