Medzinárodný festival filmov o Matke Tereze predstaví v Kalkate dve novinky

Kalkata bude hostiť štvrtý ročník „Filmového festivalu Matky Terezy“. Otvoria ho v piatok 26. augusta, teda práve na výročie narodenia blahoslavenej rehoľníčky. Svetová katolícka asociácia pre komunikáciu „Signis“ organizuje štvordňové podujatie tesne pred blížiacim sa svätorečením Matky Terezy, naplánovaným na 4. septembra vo Vatikáne. Po skončení festivalu v Kalkate sa podujatie presunie do iných indických miest, ako aj do zahraničia.

Na festivale sa vo svetových predpremiérach predstavia dve novinky: „Miluj, až to bolí“ (Love till it hurts) a „Pamäte Matky“ (Memories of Mother). Veľmi očakávanou je kinematografická snímka „Matka Tereza a jej dedičstvo“, ktorá chronologicky mapuje dielo budúcej svätice a obsahuje tiež zábery z rozhovorov, ktoré počas života poskytla. Medzi dvadsiatkou festivalových snímok väčšinu tvoria filmové dokumenty. Nebude však chýbať ani známy veľkofilm s Geraldinou Chaplinovou „V mene všetkých biednych“ (Mother Teresa: In the Name of God´s Poor).

Festival venovaný rehoľníčke albánskeho pôvodu narodenej v Macedónsku, sa po prvý raz konal v roku 2003 s podporou Kalkatskej arcidiecézy a rehole Misionárok lásky. Bolo to hneď po beatifikácii Matky Terezy. Na 10. výročie jej smrti v roku 2007 sa uskutočnil druhý ročník podujatia a po tretí raz to bolo v roku 2010 pri príležitosti 100. výročia narodenia zakladateľky Misionárok lásky.

Zdroj: RV -bp-