Minister Lengvarský ocenil pomoc kňazov a rehoľníkov v nemocniciach

Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský ocenil pomoc kňazov a rehoľných sestier v nemocniciach počas druhej vlny pandémie koronavírusu. Za pomoc sa poďakoval predsedovi Konferencie biskupov Slovenska Mons. Stanislavovi Zvolenskému, ktorý ministra prijal na Arcibiskupskom úrade v Bratislave.

Do služby sa zapojili desiatky kňazov a rehoľníkov v nemocniciach na celom Slovensku. Ako dobrovoľníci vypomáhali na rozličných miestach vyčerpanému personálu nemocníc.

„Minister tiež ocenil, že Slovenská katolícka charita zriadila infolinku, ktorá pomáha ľuďom pri registrácii na očkovanie,“ informoval rezort zdravotníctva. Charita spustila v marci bezplatnú telefonickú linku 0800 222 250, na ktorej sa seniori alebo ľudia bez prístupu k internetu s pomocou asistentov môžu prihlásiť na očkovanie proti koronavírusu. Za tri mesiace už zaregistrovala 3-tisíc záujemcov.

Arcibiskup Zvolenský na spoločnom stretnutí s ministrom zdravotníctva poďakoval všetkým zdravotníkom za ich obetavosť a nasadenie pri záchrane ľudských životov.

„Jednou z hlavných tém rozhovoru medzi ministrom V. Lengvarským a arcibiskupom S. Zvolenským bolo práve očkovanie, ktoré je najúčinnejším spôsobom ochrany pred ochorením COVID-19. Len vysoký počet zaočkovaných ľudí zabráni tomu, aby pandémia opäť nabrala na sile a Slovensko bolo nútene opäť zavádzať opatrenia a obmedzenia,“ uviedol rezort zdravotníctva.

TK KBS, health; ml
Foto: www.facebook.com/MinisterstvoZdravotnictvaSR