Minoriti v Bratislave dostanú relikvie sv. Maximiliána Kolbeho

Na sviatok Panny Márie Anjelskej v Porciunkule 2. augusta 2018 budú Kostolu sv. Františka v Bratislave – Karlovej Vsi odovzdané relikvie sv. Maximiliána Kolbeho. Slávnostnej svätej omši o 18:00 hod., ktorá bude spojená s možnosťou získať odpustky z Porciunkuly, bude predsedať bratislavský arcibiskup metropolita, Mons. Stanislav Zvolenský.

Sv. Maximilián Mária Kolbe bol členom minoritského rádu (konventuálni františkáni). V roku 1917 založil mariánske apoštolské hnutie Rytierstvo Nepoškvrnenej (M.I.) a rozšíril ho do celého sveta. V Poľsku a v Japonsku založil dva mariánske kláštory, v ktorých dbal o príkladný rehoľný život. So svojimi spolubratmi a laickými členmi M.I. vybudoval veľké evanjelizačné dielo, v ktorom plne využíval najmodernejšie komunikačné prostriedky.

Počas Druhej svetovej vojny otvoril dvere svojho kláštora pri Varšave pre 1500 Židov. Dňa 14. augusta roku 1941 v koncentračnom tábore Auschwitz dobrovoľne vymenil svoj život za život mladého otca rodiny. Veriaci po celom svete si ho uctievajú ako patróna masmédií a patróna hnutia za život.

Zdroj: TK KBS, mk