Misionárka v Mongolsku dúfa, že návšteva pápeža pomôže ich práci

Indická misionárka pôsobiaca v Ulánbátare sa teší na apoštolskú návštevu pápeža Františka v Mongolsku, ktorá sa uskutoční od 31. augusta do 4. septembra.

Sestra Agnes Gangmei z Kongregácie dcér Márie Pomocnice kresťanov pôsobí v Mongolsku ako misionárka od roku 2012. Pracuje ako učiteľka v škole v Obite, predmestí mongolského hlavného mesta Ulánbátar, ktorú navštevuje približne 100 detí z materskej a základnej školy. Sestra Agnes je v súčasnosti na dvojročnom študijnom pobyte v Indii a na budúci rok sa vráti do Mongolska, ale povedala, že sa cítila „veľmi šťastná a ohromená, keď sa dozvedela o návšteve pápeža v tejto rozsiahlej a riedko osídlenej východoázijskej krajine“.

V rozhovore pre Asianews sestra Agnes povedala: „Moje pocity v tejto chvíli možno prirovnať k pocitom svätej Alžbety, keď prijala Máriinu návštevu: Ako je to možné, že matka môjho Pána prišla ku mne?“ Katolícku komunitu v Mongolsku opísala ako „veľmi mladú a veľmi malú“ a dodala, že sa cíti „privilegovaná, poctená a požehnaná, že môže privítať pápeža Františka v našej komunite“. „Máme len asi 1 500 pokrstených katolíkov,“ povedala a dodala, že jej misia je jednou z najnovších v krajine, kde je Cirkev prítomná len 30 rokov.

Článok si môžete dočítať TU.

Zdroj: TK KBS/Linda Bordoni – Vatican News CZ