Národná púť k Sedembolestnej Panne Márii 2016

O mesiac ožije Šaštín národnou púťou, pozývame vás medzi tisícky pútnikov!

Národná svätyňa, Bazilika Sedembolestnej Panny Márie v Šaštíne – Strážach privíta 15. septembra 2016 tisíce veriacich z celého Slovenska pri príležitosti celonárodnej púte a sviatku Patrónky Slovenska.

Pre pútnikov rôznych vekových kategórií je pripravený bohatý duchovný program, ktorý potrvá päť dní. Začne sa v stredu 14. septembra svätou omšou o 7.00 hod. Vo štvrtok 15. septembra vyvrcholí slávnostnou svätou omšou o 10.30 hod. a bude pokračovať do nedele viacerými svätými omšami a vstupmi vrátane víkendového mládežníckeho programu a púte seniorov.

Ústredným momentom národnej púte bude vo štvrtok 15. septembra o 10.30 hod. na sviatok Sedembolestnej Panny Márie svätá omša za účasti slovenských biskupov. Hlavným kazateľom bude košický arcibiskup metropolita Mons. Bernard Bober. Počas dňa budú slávené sväté omše aj o 7.00, 8.00 a 18.00 hod. O 14.00 hod. bude akatist k Bohorodičke a následne požehnanie pútnikov.

V piatok 16. septembra sa uskutoční tradičná Púť seniorov a chorých, hlavným celebrantom a kazateľom na svätej omši so začiatkom o 10.30 hod. bude bratislavský arcibiskup metropolita Mons. Stanislav Zvolenský.

Piatok 16. septembra zároveň odštartuje mládežnícky program s názvom Otvorené srdce. Po úvodnej piatkovej púti (Marianka – Malacky – Šaštín) sa v sobotu 17. septembra so začiatkom o 19.00 hod. uskutoční sv. omša, nasledovať budú chvály, svedectvá a koncerty (Heartbeat a Faithchild). Sobotňajší program sa ukončí polnočnou svätou omšou s novokňazmi. V nedeľu 18. septembra budú realizované ďalšie workshopy, katechézy a poobedie s kapelami.

Počas celej púte budú k dispozícii kňazi, ktorí budú vysluhovať sviatosť zmierenia.
V čase trvania púte vypraví Železničná spoločnosť Slovensko pre veriacich mimoriadne vlaky.

Viac informácií o národnej púti nájdete na www.bazilika.sk alebo na špeciálne vytvorenej podstránke www.bazilika.sk/narodnaput

Pre vstup do Press centra (k dispozícii internet i prenos svätej omše) je nutné sa akreditovať. Urobiť tak môžete žiadosťou na e-mailovú adresu: miroslav.janak@bazilika.sk. Následne Vám zašleme Zmluvu na akreditáciu. Akreditovaní novinári budú mať prístup aj do koridorov pred hlavným oltárom.

 

Miroslav Janák, PR manažér
Národná púť 2016
miroslav.janak@bazilika.sk