Od júna bude Hospic Milosrdných sestier v Trenčíne i v mobilnej verzii

Hospic Milosrdných sestier v Trenčíne prináša od júna novinku. Popri starostlivosti o pacientov v konečnom štádiu zväčša onkologického ochorenia v ich lôžkovom hospici, začnú jeho zamestnanci slúžiť i formou domácej hospicovej starostlivosti. Vznikne tzv. mobilný hospic.

„Náš hospicový tím bude vychádzať k rodinám, ktoré majú doma blízkeho po ukončenej neúspešnej onkologickej liečbe, k rodinám, ktorej zdraví členovia môžu a chcú sprevádzať poslednými mesiacmi, týždňami či dňami svojho blízkeho doma. Aby to však zvládli, potrebujú aj odbornú lekársku a ošetrovateľskú pomoc a tú im kvalifikovane začne v okolí Trenčína ponúkať tím mobilného hospicu,“ uvádza stránka hospictn.sk. „Prosíme Vás o modlitbové sprevádzanie tejto novej formy pomoci rodinám,“ dodáva hospic.

Hospic Milosrdných sestier v Trenčíne je neštátne zdravotnícke zariadenie, slúžiace nevyliečiteľne chorým pacientom v pokročilom štádiu zväčša onkologického ochorenia, zomierajúcim, formou lôžkového hospicu (od decembra 2005) a taktiež formou domácej hospicovej starostlivosti (od júna 2020)

Bližšie informácie o tejto službe je možné nájsť na stránke www.mobilny.hospictn.sk.

TK KBS
Foto: halfpoint.sk