Paulínky v Prahe spustili svoj „Podcast venovaný Slovu s veľkým S“

Kongregácia Dcér sv. Pavla, ktorá je v susednom Česku, ale i na Slovensku známa pod značkou Paulínky, 26. novembra oslávila liturgickú spomienku na svojho zakladateľa, blahoslaveného Jakuba Alberiona. Paulínska rodina, ktorú okrem Dcér sv. Pavla tvoria ešte ďalšie rehoľné kongregácie i tri sekulárne inštitúty, na celom svete v tento deň začala Rok Biblie.

Paulínky v Prahe pri tejto príležitosti spúšťajú VOX VERBI – „Podcast venovaný Slovu s veľkým S“. Dá sa nájsť na Google Podcasts, Apple Podcasts, Spotify, Breaker, Pocket Casts, RadioPublic alebo priamo na zdrojovej platforme Anchor: https://anchor.fm/anna-fsp

V priebehu roka sa počíta s týždenným intervalom jednotlivých epizód. Na advent sa ale chystá špeciálna intenzívna edícia. V sobotu 28. novembra sa rozbehol každodenný adventný seriál.

Niekoľkominútové epizódy budú zamerané na liturgické čítania adventných dní. Nedeľné epizódy budú dostupné už v soboty od 17:00. Epizódy všedných dní vychádzajú v predvečer každého dňa o 22:00.

Ak vám nevadí počúvanie v „cudzom“ (českom) jazyku je tu príležitosť nečakať s pozornosťou voči Božiemu Slovu na posledné dni pred Vianocami a naladiť sa už teraz na to, čo hovorí Slovo s veľkým S.

Zdroj: TK KBS