Ponúkame program na dnešné prvé slávenie liturgickej spomienky bl. Titusa Zemana

Ku sviatku bl. Titusa Zemana, ktorý pripadá na dnešný deň, pondelok 8. januára, prinesú rôzne médiá viacero programov. Saleziáni dona Bosca pripravili tiež nový dokumentárny film o príprave a priebehu slávnosti jeho blahorečenia minulý rok.

Priamy televízny prenos svätej omše z Vajnor v pondelok 8. januára o 17.30 h prinesie Televízia Lux. Svätú omšu v rodisku a pri relikviách bl. Titusa bude sláviť bratislavský arcibiskup metropolita Mons. Stanislav Zvolenský, koncelebrovať bude aj provinciál saleziánov don Jozef Ižold.

Saleziáni dona Bosca pripravili nový 26 minútový dokumentárny film Blahorečenie Titusa Zemana, o príprave a priebehu slávnosti blahorečenia a o príprave relikvií. Film prináša pohľad do zákulisia blahorečenia, zábery z prípravy relikviára ale aj výpovede mnohých, ktorí sa na slávnosti podieľali. Slovenská katolícka Televízia Lux ho divákom ponúkne už v nedeľu 7. januára popoludní o 16.00 h a aj v pondelok 8. januára o 16.55 h pred vysielaním svätej omše z Vajnor. Dokumentárny film odvysiela pre divákov aj česká kresťanská TV Noe v pondelok 8. januára o 21.00 h.

RTVS odvysiela v pondelok 8. januára na všetkých okruhoch Rádia Regina večer o 22.30 h v repríze rozhlasovú hru Petra Janků o bl. Titusovi Zemanovi s názvom Hranice svätosti.

Liturgické texty k dnešnému sláveniu môžete nájsť tu: http://tituszeman.sk/liturgia-na-8-januara/

TK KBS informoval Rastislav Hamráček SDB
Foto: infoans.org

-fc-