Rehoľníci majú v Cirkvi nezastupiteľné miesto, píšu Katolícke noviny

Vyšlo nové číslo Katolíckych novín (5). Prinášame výber z anotácie, ktorú spracovala redaktorka Zuzana Artimová.


Najnovšie Katolícke noviny vysvetľujú, prečo Cirkev v svojom spoločenstve potrebuje ľudí, ktorí sa podľa vzoru Krista snažia žiť v chudobe, čistote a poslušnosti. Ich svedectvo má v živote Cirkvi nezastupiteľné miesto.

V reportáži približujú prácu ľudí z Domova svätého Jána z Boha v Bratislave. Katolícke noviny sa s nimi vybrali do Pentagonu, známeho bratislavského dúpäťa bezdomovcov, narkomanov a prostitútok. Prečo im pomáhajú? „Lebo tam nikto nechodí,“ hovorí brat Márius Dismas, ktorý zložil sľuby ako pustovník; no aktuálne žije medzi ľuďmi na periférii a slúži podľa charizmy milosrdných bratov.

Rozprávajú sa so sestrou Eucharistianou Máriou Tarandovou SCB o Kongregácii milosrdných sestier svätého Karola Boromejského. Rehoľa pôsobí po celom svete. Na Slovensku nájdeme boromejky v Nitre.

Približujú pastoračné pôsobenie slovenského kňaza Petra Majerníka v Tanzánii. Miestny biskup ho poslal do geografického centra Tanzánie, dedinky Sukamahela. Je to novovytvorená farnosť, v ktorej je Peter Majerník farárom. Jeho misiou je vybudovať hlavné mariánske pútnické miesto Tanzánie.

Zdroj: TK KBS