Sedemročná aplikácia Zamyslenia sa stále vylepšuje

Už sedem rokov je sprístupnená mobilná aplikácia Zamyslenia. Saleziáni, ktorí sú za týmto projektom, sa stále snažia vylepšiť jej funkčnosť a zatraktívniť používateľské prostredie. Zamyslenia sú k dispozícii zadarmo priamo na stiahnutie v obchodoch s aplikáciami v troch najpoužívanejších operačných systémoch.

Aplikácia za niekoľko rokov svojej existencie prešla viacerými inováciami a stiahli si ju tisícky ľudí. Jej vytvorením saleziáni zareagovali na to, že mobilný telefón používame čoraz častejšie. Málokto má teraz pri sebe Sväté písmo alebo nejakú knihu so zamysleniami, no mobil majú mnohí vždy pri sebe. Je určená nielen pre mladých, ale pre všetkých, ktorí majú smartfón a chcú ho používať na prehĺbenie svojho duchovného života.

Salezián koadjútor Radovan Rumanovič aplikáciu predstavil takto: „Ranné i večerné zamyslenia majú tri záložky. V ranných je modlitba k Duchu Svätému, text zo Svätého písma s komentárom a nejaká myšlienka alebo predsavzatie. Večerné zamyslenia majú trochu iný obsah: je tam úvodná modlitba, stíšenie sa, spytovanie svedomia, žalm a na záver je večerné slovko na dobrú noc.“

Celkovo sa na tvorbe aplikácie podieľa asi osemnásť ľudí. Texty zamyslení na tri mesiace dopredu píšu saleziáni a dve skupiny mladých ľudí.

Zdroj: Rádio LUMEN
-fc-