Sestry Kristove misionárky z Poľska sa stretli s emeritným pápežom

Dve sestry Kristových misionárok, ktoré denne pracujú v Ríme, sa stretli s emeritným pápežom Benediktom XVI.

Foto: Facebook / Fondazione Vaticana Joseph Ratzinger – Benedetto XVI

Poľské sestry sa v spolupráci s kardinálom Gerhardom Müllerom stretli s Benediktom XVI. vo Vatikánskych záhradách, kde sa nachádza kláštor Mater Ecclesiae, súčasné sídlo emeritného pápeža. Krátke stretnutie, na ktorom sa zúčastnil aj bývalý prefekt Kongregácie pre náuku viery, bolo spontánne a neohlásené a spomienkovú fotografiu sprístupnila na internete Nadácia Josepha Ratzingera.

Samotná prefektúra pápežskej domácnosti, ktorú vedie arcibiskup Georg Gänswein, ktorý je zároveň osobným sekretárom Benedikta XVI., nezverejňuje informácie o návštevách u staršieho pápeža ani o aktivitách, ktoré vykonáva. Ani sestry Anna a Renata, ktoré sa zúčastnili na stredajšom stretnutí, sa k nemu nevyjadrujú a žiadajú, aby bolo rešpektované súkromie Benedikta XVI.

Na rozdiel od informácií, ktoré šíria niektorí návštevníci Ríma, „náhodné“ stretnutie s pápežom v záhradách v rámci prechádzky, ktorú ponúkajú Vatikánske múzeá, nie je možné, pretože turisti aj zamestnanci Svätej stolice sa môžu pohybovať v záhradách len počas určených hodín. Širší prístup na toto miesto je vyhradený len pre obyvateľov Vatikánu, medzi ktorými sú Benedikt XVI. aj kard. Müller.

Zdroj: TK KBS, ekai
Ilustračné foto: Františka Čačková, OSF